Serie A

Konsiderohen “rezerva luksi”, Sanchez e Vidal drejt largimit nga Interi

Ndërkohë që vijojnë negociatat me futbollistët, për heqjen dorë nga dy paga të sezonit të kaluar, drejtuesit e Interit po punojnë edhe në drejtime të tjera për të ulur shpenzimet për sezonin e ardhshëm.

Kështu dy nga futbollistët me pagën më të lartë në skuadër, kilenët Alexis Sanchez dhe Arturo Vidal janë nxjerrë jashtë planeve dhe zikaltrit do të provojnë t’i sheshin apo edhe t’i lënë të lirë, vetëm të shpëtojnë nga rrogat e tyre të majme.

Sanchez është i treti në listën e më të paguarve me 7 milionë euro neto në sezon, ndërsa Vidal i katërti me 6 milionë euro në sezon, por asnjëri prej tyre nuk është titullar në formacionin e Contes ndaj drejtuesit zikaltër e quajnë luks të tepërt të shpenzojnë shifra të tilla për dy lojtarë stoli.

Për Vidal ka shfaqur interes klubi francez i Marseilles, aty ku trajner është ish tekniku i Kilit, Jorge Sampaoli dhe po kërkon me ngulm mesfushorin zikaltër. Francezët nuk janë gati të shkojnë përtej një oferte prej 4 milionë eurosh në sezon, megjithatë Vidal mund të joshet me idenë e firmës mbi një kontratë dy vjeçare, duke qenë se te Interi i ka mbetur edhe një vit.

Sa i përket sulmuesit Sanchez, kanë shfaqur interes klube të ndryshme angleze dhe shpresa e Interit është që të arkëtojë sadopak nga kartoni i tij, ndërsa Conte është gati ta promovojë sa më shumë në javët e mbetura, me shpresën që të ndihmojë në largimin e tij.

Emra të tjerë me valixhet gati janë edhe serbi Kolarov e Andrea Ranocchia, ndërsa edhe Nainggolan e Perisic mund të largohen nëse vijnë oferta qoftë edhe minimale, pasi bëjnë pjesë në listën e më të paguarve.

Pas kësaj fushate spastrimi, drejtuesit zikaltër pritet të ndërhyjnë për të rritur pagat e titullarëve si Bastoni, Lautaro e Barella, por edhe për të krijuar hapësira për afrimin e të tjerë futbollistëve interesantë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency