Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Kontakte me 60 klube, Perez dhe Laporta nuk heqin dorë nga Superliga

Florentino Perez dhe Joan Laporta nuk dorëzohen në lidhje me krijimin e Superligës Europiane të Futbollit, projekt i kundërshtuar me forcë nga UEFA.

Presidentët e Realit të Madridit dhe Barcelonës, kanë nisur nga puna, kanë nisur të kontaktojnë rreth 60 klube të ndryshme me misionin për t’i bindur që të marrin pjesë në krijimin e një Lige të hapur.

Lexo edhe:

Që do të prodhonte rreth 1 miliard euro fitime për dy “gjigantët” spanjollë. Me tërheqjen përfundimtar të Juventusit, Reali dhe Barça kanë mbetur dy klubet e vetme që ende ëndërrojnë krijimin e Superligës.

Projekt që nisi me dakordësinë e 12 klubeve të mëdha europiane, por presioni i UEFA-s i detyroi të tërhiqeshin me radhës. Dhe tani kanë mbetur vetëm dy klubet spanjolle.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...