Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Kontrata drejt përfundimit, Muller zbulon ku kanë ‘ngecur’ bisedimet me Bayern

Bayern Munchen ende nuk ka kontaktuar Thomas Muller për një zgjatje të mundshme të kontratës. Lojtari zbulon se nuk ka pasur bisedime me kampionët në fuqi të Bundesligës, për vazhdimin e kontratës së tij, e cila skadon në 2023.

“Askush nga klubi nuk më është afruar ende. Kështu që ne do të duhet të shohim se çfarë do të sjellë e ardhmja,” -u shpreh Muller për “Sport Bild”.

Në të njëjtën intervistë, 32-vjeçari ka nënvizuar se dëshiron të luajë në nivelin më të lartë edhe për të paktën tre vite të tjera.

“Unë patjetër dua të luaj futboll të nivelit të lartë deri në vitin 2025-ën. Për momentin gjithçka po shkon mirë, po argëtohem në fushë. Nuk po mendoj të pensionohem. Ndihem shumë mirë fizikisht dhe topi ende më bindet”,-theksoi ai.

Muller kohët e fundit u lidh me Everton dhe Newcastle United, të cilët tentuan ta transferonin titullarin e Bayern në Premier League.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...