Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Kontrata pranë skadencës, drejtuesit e PSG marrin vendimin për Donnarummën

Gianlugi Donnarumma dhe Paris Saint-Germain përgatiten për të vijuar bashkëunimin përtej verës së vitit 2026, atëherë kur edhe skadon kontrata e portierit italian. Raporti i shkëlqyer i gardianit që së fundmi u zgjodh edhe si “Portieri më i mirë i sezonit në Ligue 1”, me drejtuesit parizienë është i shkëlqyer dhe pritet që Donnarumma të rinovojë deri në vitin 2028, teksa rroga do të variojë deri në 12 milionë euro në sezon, pak a shumë në të njëjta ujëra që është aktualisht.

Lexo edhe: 

Kjo marrëveshje do të mbyllet përpara startit të Europianit me 25-vjeçari që në këtë formë me kontratën e re në xhep, mund të fokusohet totalisht te Italia me të cilën i duhet të mbrojë titullin e Euro 2020.

Donnarumma u transferua në Francë te PSG nga Milani në vitin 2021 dhe prej atij momenti është shndërruar në një prej lojtarëve më të vlerësuar për kryeqytetasit duke u konsideruar në një titullar konstant.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...