Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Kontratë 3-vjeçare dhe klauzolë largimi 500 milionë, mesfushori kryen testet mjekësore

Mediet spanjolle raportojnë se Barcelona tashmë e ka mbyllur marrëveshjen me Ilkay Gundfogan. Turkogjermani mësohet se i ka përfunduar testet mjekësore në Gjermani e tashmë pritet të udhëtojë drejt Barcelonës.

Rezultatet e testeve mjekësore tani do t’i dërgohen klubit i cili duhet t’i analizojë përpara se të ndezë dritën jeshile për mbylljen e operacionit.

Lexo edhe: 

Ndërkohë, AS zbulon disa detaje të kontratës: Gundogan ka firmosur për tre vjet. Megjithatë ka raportime të tjera që sugjerojnë se sezoni i tretë do të jetë opsional.

Gundogan do të ketë një klauzolë lirimi me vlerë 500 milionë euro.

Ashtu si verën e kaluar, me nënshkrimet e Robert Lewandowskit dhe Jules Kounde, Xavi besohet se ka luajtur një rol kyç për të bindur mesfushorin, që refuzoi zgjatjen e bashkëpunimit me Manchester City-n.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...