Bundesliga

Kontratë 3-vjeçare dhe vëllai si ndihmës, Wolfsburgu firmos me ish-trajnerin e Bayernit

Me përfundimin e sezonit në Bundesligë, u mbyll edhe aventura e Florian Kohfeldt në stolin e Wolfsburg, ndërsa drejtuesit e klubit nuk kanë humbur kohë për të gjetur trajnerin e ri.

Sipas mediave gjermane, do të jetë kroati Niko Kovaç, ai që do të marrë drejtimin e Wolfsburg, duke u rikthyer kështu në Bundesligë, pas aventurës jo fort të suksesshme në pankinën e Bayernit të Mynihut.

Kroati 50-vjeçar ka arritur marrëveshjen për një kontratë deri më 2025-ën me drejtuesit e Wolfsburg, ndërsa si ndihmës do të ketë vëllanë e tij, Robert Kovaç.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Ligue 1 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Auxerre
0
0
0
0
0
0
0
0
2Lille
0
0
0
0
0
0
0
0
3Lorient
0
0
0
0
0
0
0
0
4Monaco
0
0
0
0
0
0
0
0
5Nantes
0
0
0
0
0
0
0
0
6Nice
0
0
0
0
0
0
0
0
7PSG
0
0
0
0
0
0
0
0
8Strasbourg
0
0
0
0
0
0
0
0
9Ajaccio
0
0
0
0
0
0
0
0
10Angers SCO
0
0
0
0
0
0
0
0
11Brest
0
0
0
0
0
0
0
0
12Clermont
0
0
0
0
0
0
0
0
13Montpellier
0
0
0
0
0
0
0
0
14Reims
0
0
0
0
0
0
0
0
15Troyes
0
0
0
0
0
0
0
0
16Olympique Marseille
0
0
0
0
0
0
0
0
17Toulouse
0
0
0
0
0
0
0
0
18Lens
0
0
0
0
0
0
0
0
19Rennes
0
0
0
0
0
0
0
0
20Olympique Lyonnais
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency