Conference League

Kontratë 4-vjeçare, klubi i Superligës nënshkruan me talentin e mbrojtjes

Drita ka konfirmuar goditjen e radhës në merkato teksa klubi nëpërmjet faqes zyrtare në rrjetet sociale preantoi marrëveshjen me Ekow Mills. Ky i fundit luan në rolin e qendërmbrojtësit dhe ka nënshkruar një kontratë 4-vjeçare me Dritën ndërsa pritshmëritë në klubin kosovar për 19-vjeçarin janë të larta.

Mills në të kaluarën ka provuar edhe një eksperiencë në Spanjë në radhët e Real Valladolid ndërsa është rritur në akademinë e “Storm Academy” në Açra të Ganës që është edhe vendlindja e tij.

Mills do të jetë i gatshëm për Dritën edhe në ndeshjet europiane, teksa Drita e nis aventurën e saj europiane nga raundi i parë kualifikues në Conference League teksa përballet me finlandezët e Inter Turkut. Sfidën e parë Drita e luan në transfertë më datë gjashtë korrik në orën 17:00 ndërsa kujtojmë se ndeshjen mund ta ndiqni në Supersport.

Njoftimi i Dritës:

Welcome Ekow Mills

Ekow Mills është lojtari më i ri i klubit tonë FC DRITA, pasi tashmë ka nënshkruar kontratë katër vjeçare dhe do të jetë me ne deri më 30.06.2026.

Ekow Mills luan në rolin e qendërmbrojtësit dhe është 19-vjeçar i lindur në Ghana, ndersa vjen tek ne pas një përvoje në vjeçare në Spanjë.
Formimin e tij si futbollist e ka bërë në vendlindje në Accra të FC Storm Academy.

Ekow do të jetë i gatshëm për ndeshjet e Evropës dhe FC DRITA i dëshiron mirëseardhje dhe suksese në fanellën e DRITËS.

Good luck, Ekow
FC DRITA⬜

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
2
2
0
0
6
0
+6
6
2Arsenal
2
2
0
0
6
2
+4
6
3Brentford
2
1
1
0
6
2
+4
4
4Tottenham Hotspur
2
1
1
0
6
3
+3
4
5Newcastle United
2
1
1
0
2
0
+2
4
6Leeds United
2
1
1
0
4
3
+1
4
7Chelsea
2
1
1
0
3
2
+1
4
8Brighton & Hove Albion
2
1
1
0
2
1
+1
4
9Aston Villa
2
1
0
1
2
3
-1
3
10Nottingham Forest
2
1
0
1
1
2
-1
3
11AFC Bournemouth
2
1
0
1
2
4
-2
3
12Liverpool
2
0
2
0
3
3
0
2
13Fulham
2
0
2
0
2
2
0
2
14Wolverhampton Wanderers
2
0
1
1
1
2
-1
1
15Leicester City
2
0
1
1
4
6
-2
1
16Crystal Palace
2
0
1
1
1
3
-2
1
17Southampton
2
0
1
1
3
6
-3
1
18Everton
2
0
0
2
1
3
-2
0
19West Ham United
2
0
0
2
0
3
-3
0
20Manchester United
2
0
0
2
1
6
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency