Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Kontratë dyvjeçare, Chelsea konfirmon trajnerin e ri

Pas një sezoni zhgënjyes ku ndryshuan tre trajnerë (Tuchel, Potter dhe Lampard), Chelsea zyrtarizoi trajnerin e ri për sezonin e ardhshëm teksa ashtu siç pritej dhe ishte përfolur prej kohësh, “timonin” e londinezëve e merr Mauricio Pochetino.

Lexo edhe:

Argjentinasi ka firmosur një kontratë dyvjeçare dhe si një njohës i mirë i Premier League pas eksperiencës së tij me Tottenham, do të tentoj të rikthejë “Blutë e Londrës” në nivelet më të larta ku pas investimeve të presidentit Todd Boehly synimi kryesor është titulli kampion.

Në deklaratën e parë për zyrtarizimin e Pochetinos, bashkëpunëtorët e klubit të Chelseat, Laurence Stewart and Paul Winstanley theksuan se e zgjodhën 51-vjeçarin për arsye të eksperiencës, karakterit dhe kualitetit ndërsa shtojnë se argjentinasi është një trajner fitues dhe që e ka treguar veten edhe jashtë Anglisë.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...