Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Kontribut thelbësor në titujt e skuadrës, mesfushori shqiptar rinovon me skuadrën bjelloruse

12-11-2022 г. Минская область. Город Солигорск. Стадион "Строитель". Футбол. Чемпионат Беларуси. Тур 30. "Шахтер" - "Белшина" - 4:1. Спорт. Фото Александра Кулевского

Valon Ahmedi do të vijojë të jetë pjesë e organikës së Shakhtyor Soligorsk për të paktën edhe dy vite. Mesfushori me tipare ofensive është pjesë e bjellorusëve prej vitit 2021, ndërsa falë paraqitjeve në fushë, drejtuesit do t’i besojnë 28-vjeçarit deri në 2024-tën.

Konfirmimin për rinovimin e kontratës vjen nga vetë klubi nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, aty ku theksohet edhe fakti se Valon Ahmedi ka qenë nga ata lojtarët thelbësorë që kanë ndikuar drejtpërdrejtë në sukseset e skuadrës si triumfi dy herë radhazi në kampionat, po ashtu edhe në një Superkupë të fituar.

Sa i takon statistikave të sezonit të fundit, Ahmedi është aktivizuar në 25 ndeshje të kampionatit bjellorus duke shënuar dy gola, por edhe duke regjistruar katër asiste. Kujtojmë se nga vera, pjesë e Soligorsk është edhe një tjetër futbollist shqiptar, Ardit Krymi me mesfushorin që u transferua në Bjellorusi nga skuadra e Vllaznisë.

Njoftimi i klubit bjellorus: 

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...