Futboll

Kontroversi Casano: Haaland s’di të luajë futboll!

Antonio Casano e analizon futbollin nga këndvështrimi i tij unik. Ish-sulmuesi i kombëtares italiane ka çuditur me komentin për një nga lojtarët më të mëdhenj të momentit në futboll.

“Haaland është kopje e Adrianos. Një Ibrahimovic me shpejtësinë e Adrianos, por Ibra është më teknik. Le të bëjmë një miksim: Adriano plus Bobo Vieri. Por Benzema dhe Lewandowski, për shembull, dinë të luajnë futboll, Haaland nuk di. A dinte të luante futboll Inzaghi? Ai luante ​​me fenomene që ia çonin topin gati për ta shtyrë në rrjetë, një herë në këmbë, një herë në gjoks, një herë në krah.

Mes ironisë dhe seriozitetit, Antonio Cassano, foli dhe për veten.

“Nëse do të kisha menduar ndonjëherë të bëhesha flamur i një skuadre? Lavdia nuk ekziston. Maradona, po, ishte një flamur: ai mund të shkonte kudo për të fituar para, por preferoi të qëndronte te Napoli”.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency