Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Konyaspori i shqiptarëve synon blerjen e ish-sulmuesit të Partizanit

Bytyqi, Cikalleshi dhe Çekiçi

Klubi turk i Konyasporit hidhet në sulm oër të afruar Ekuban. Ish-sulmuesi i Partizanit, aktualisht pjesë e Genoas në Serinë B, ka lënë kujtime shumë të mira në Turqi me Trabzonsporin dhe drejtuesit e Konyaspor janë gati ta rikthejnë sërish.

Sipas mediave turke, oferta e parë për Genoan është ajo e një huazimi me të drejtë blerjeje për 1.5 milionë euro, ndërsa klubi italian ngulmon në shitjen e menjëhershme të sulmuesit.

Kujtojmë që te Konyaspor luajnë edhe tre futbollistë shqiptarë, kuqezinjtë Endri Çekiçi e Sokol Cikalleshi, dhe sulmuesi i Kosovës, Zymer Bytyqi, të cilët janë titullarë të padiskutueshëm dhe kanë dhënë jo pak kontribut në ecurinë e mirë të skuadrës.

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....