Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Koreja e Jugut siguron pjesëmarrjen e 10-të radhazi në Botëror

Koreja e Jugut bëhet përfaqësuesja e radhës që siguron kualifikim në Botërorin “Katër 2022”. Bëhet fjalë për pjesëmarrjen e 10-të radhazi në kompeticionin më të rëndësishëm të futbollit në glob për koreano-jugorët

Në raundin e tetë të ndeshjeve të Grupit A të zonës Aziatike, skuadra e drejtuar nga portugezi Paulo Bento mposhti 2-0 Sirinë, duke siguruar kualifikimin. Koreja e Jugut është skuadra e dytë aziatike, pas Iranit që pret biletën për në “Katar 2022”.

Ndeshja Siri-Kore e Jugut, e luajtur në Dubai, u vendos në pjesën e dytë me golat e Kim Jin-Su dhe Këon Chang-Hoon.

Në Teheran, Irani mundi 1-0 Emiratet e Bashkuara Arabe, që janë në vendin e tretë në grup dhe aspirojnë të marrin pjesë në play-off për të kërkuar kualifikimin.
[quiz-cat id=”288388″]

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....