Tokyo 2020

Koreja e Veriut heq dorë nga Lojërat Olimpike, shkak koronavirusi

Koreja e Veriut ka njoftuar zyrtarisht se nuk do të marrë pjesë në Lojërat Olimpike te Tokios, të cilat janë planifikuar për t’u mbajtur këtë verë, teksa shkak është situata e rënduar e pandemisë së koronavirusit.

Lajmi është bërë i ditur nga ueb-i zyrtar i Ministrisë së Sporteve në vend, që konfirmon se vendimi për të mos marrë pjesë në Olimpiadë është marrë gjatë mbledhjes së Komitetit Kombëtar Olimpik më 25 mars dhe është bërë për të mbrojtur shëndetin sportistëve.

Pjesëmarrja e Koresë së Veriut në Lojërat Olimpike të Tokios pritej me interes të madh edhe nga Koreja e Jugut, pasi dy vendet fqinje u afruan me njëra-tjetrën në Lojërat Dimërore të 2018-ës dhe e shihnin Olimpiadën e këtij viti si një mundësi për të forcuar disi marrëdhëniet mes tyre.

Vlen të theksohet se pak ditë më parë u vendos që Lojërat Olimpike dhe ato Para-olimpike në Tokio të mbahen pa praninë e tifozëve nga vendet e tjera, për të menaxhuar më mirë situatën e krijuar nga pandemia.

Gjithsesi sportistët do të ndjejnë përkrahjen e spektatorëve, pasi dyert e impianteve sportive pritet të hapen pjesërisht ose plotësisht për publikun vendas.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency