Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Korenica: Arbitri na mohoi një penallti, për merkaton flasin drejtuesit

Meriton Korenica ka qenë padyshim një nga më të mirët e Ballkanit në aventurën europiane, teksa pas humbjes ndaj Slavias së Pragës, u shpreh se edhe arbitri pati ndikimin e vet në rezultat.

Sa keqardhje ka për një humbje pas një ndeshjeje mjaft të mirë si kjo?
Ishte një ndeshje e vështirë, pasi e njihnim mirë kundërshtarin, por treguam se edhe ne dimë të luajmë futboll. Qarkulluam mirë topin dhe krijuam raste, ndërsa më pas u ndëshkuam me një gol të lehtë. Na u mohua edhe një penallti e pastër, por treguam se jemi një grup shumë i fortë. Një ekip i vërtetë.

A keni pasur oferta pas performancës mjaft të mirë në Europë?
Për ofertat nuk dua të flas, pasi janë drejtuesit e klubit ata që i dinë më mirë zhvillimet në merkato, ndaj t’ia lëmë gjithçka kohës më mirë.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...