Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Korenica: Trajneri na qetësoi, nuk heqim dorë nga stili ynë as në Gjibraltar

Meriton Korenica ishte ai që zhbllokoi sfidën Ballkani-Lincoln (2-0). Mesfushori i avancuar i skuadrës së Ilir Dajës, foli për SuperSport pas triumfit në “Fadil Vokrri”, dueli i parë i raundit të tretë në Conference League.

 

Goli? E pashë shokun, ishte i markuar. Dhe vendosa të shënoj. Ka rëndësi fitorja. Gjithmonë bëjmë lojën tonë, fusha na keqësoi gjithçka. Patëm shumë raste. Të mobilizohemi që t’i shënojmë rastet e krijuara në ndeshjen tjetër.

Lexo edhe:

Pjesa e dytë? Profesori na qetësoi. Na dha motivin shtesë që të shënonim, pavarësisht se kishim humbur disa raste. Mund të kishim shënuar edhe dy herë të tjera. Në këto gara duhet shfrytëzuar çdo rast, pasi nuk ke shumë të tillë.

Lincolni? Ne gjithmonë do të bëjmë lojën tonë. Këta luajnë një futboll mjaft fizik. Të shohim ndeshjen e kampionatit, pastaj të luftojmë për t’u kualifikuar në ‘play-off’.

Ndryshimet e Ballkanit? Ka konkurrencë të fortë në këtë ekip. Lojtarët duan më të mirën, trajneri kërkon maksimumin, edhe nga lojtarët e dytë dhe të tretë. Konkurrenca na bën më të fortë”, deklaroi 26-vjeçari nga Rahoveci.

VIDEO/ Ballkani bën detyrën, klasi i Korenicës dhe perla e Trashit sjellin fitoren

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...