Futboll

Koret raciste, kryeministri bullgar kërkon largimin e presidentit të federatës

Koret dhe shfaqjet raciste në stadiumin “Vasil Levski” të Sofjes në takimin Bullgari-Angli 0-6 janë kthyer në çështje shtetërore në vendin ballkanik. Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borisov, i ka kërkuar dorëheqjen presidentit të Federatës Bullgare të Futbollit. Borisov ka kërcënuar se qeveria e tij do të ngrijë të gjitha marrëdhëniet me federatë, madje do të tërheqë çdo mbështetje financiare, derisa Borislav Mihaylov të tërhiqet.

Presidenti i Federatës Bullgare të Futbollit, i cili është gjithashtu anëtar i komitetit ekzekutiv të UEFA-s, për të “fshehur” sjelljet e turpshme të tifozëve vendas u shpreh se futbollistët e Anglisë, përfshirë Tammy Abraham ishin shfaqur “fyes” dhe nënçmues. Dhe jo vetëm kaq, ai e konsideroi të padrejtë akuzën se tifozët bullgarë kishin patur sjellje raciste në shkallët e stadiumit.

Deklaratat e çuditshme të Mihaylov u pasuan nga qëndrimi i padenjë edhe i trajnerit të Bullgarisë, Krasimir Balakov, i cili deklaroi pas ndeshjes se nuk kishte dëgjuar ndonjë kor racist. Përkundrazi, ai ngulmoi se “sjellja e papranueshme ishte nga tifozët e Anglisë”.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency