Europa League

Koret raciste ndaj Ibras, Crvena Zvezda rrezikon dënimin!

Crvena Zvezda mori një barazim me shumë vlera ndaj Milanit në ndeshjen e parë të raundit të 1/16-ave të Europa League në Beograd, duke lënë gjithçka të hapur për ndeshjen e kthimit që do të luhet këtë të enjte në Milano, megjithatë kjo ndeshjet nuk ka mbetur pa kaluar në lupën e komisionit të Etikës në UEFA, pasi siç ndodh shpesh në ndeshjet e skuadrave serbe në Beograd edhe në këtë duel nuk kanë munguar koret raciste.

Zlatan Ibrahimovic, i cili e ndoqi ndeshjen në stolin e rezervave ishte pre e koreve raciste të pjesëtarëve të klubit serb. Pavarësisht se ndeshja ishte pa tifozë, në tribunën VIP kishte pjesëtarë dhe disa mbështetës të Crvena Zvezda.Pikërisht ata e kanë ofenduar Ibran, duke pasur në shënjestër prejardhjen e tij boshnjake, vend në cilin shteti serb ka bërë disa masakra. Ndërkohë UEFA, duke parë gjithë këtë skenë aspak të hijshme, mësohet se ka nisur hetimet dhe pritet të ketë një dënim për klubin serb. Mbetet për t’u parë nëse Crvena Zvezda do të dënohet thjeshtë me një gjobë apo ndaj klubit serb UEFA do të marrë masa me një dënim akoma më të rëndë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency