Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Koronavirusi prish atmosferën e mirë të Realit, një mbrojtës rezulton pozitiv

Real Madrid ka lënë pas krahëve fitoren ndaj Getafes në kampionat. Ekipi i Carlo Ancelottit do të sfidojë Chelsea të martën në mbrëmje, në çerekfinalen e dytë të Champions League.

“Los Blancos” triumfuan 1-3 në “Stamford Bridge” falë trigolëshit të Karim Benzema, sukses që afron ekipin spanjoll me kualifikimin në katër ekipet më të mira të turneut.

Gjithsesi, një rast me koronavirus ka krijuar shqetësim te Reali. Mbrojtësi Jesus Vallejo ka rezultuat pozitiv dhe ka nisur menjëherë karantinën.

Jë mungesë jo fort e rëndësishme për Ancelottin, pasi 25-vjeçari është aktivizuar vetëm 14 minuta këtë sezon me Realin, por në kampin spanjoll urojnë që Vallejo të jetë lojtari i vetëm i infektuar.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...