Kosova

Kosova e nis në “transfertë”, ndaj Moldavisë për të marrë fitoren

Kosova nuk e ka mbyllur ende edicionin e parë të Ligës së Kombeve, ku shpreson të fitojë një vend për Kampionatin Europian 2020, por që ndeshjet Play Off u shtynë për shkak të koronavirusit.

Megjithatë “Dardanët” do të rikthehen sonte në fushë për të luajtur ndeshjen e parë të edicionit të dytë të këtij kompeticioni, përballë Moldavisë në transfertë.

Këta të fundit nuk e kanë njohur ende Kosovën si shtet të pavarur dhe as pasaportat e saj, ndaj kanë vendosur që përballjen e mbrëmjes së sotme ta luajnë në stadiumin “Ennio Tardini” të Parmës, në Itali.

Të udhëhequr nga trajneri zviceran Bernard Challandes, “Dardanët” mbërritën në Itali pasditen e djeshme, ndërsa skuadrës iu bashkuan edhe 7 futbollistë, të cilët ishin në listën e të grumbulluarve, por që nuk ishin lejuar të udhëtojnë drejt Prishtinës nga klubet respektive.

Trajneri zviceran do të ketë thuajse të gjithë futbollistët në dispozicion të tij, me përjashtim të sulmuesve Vedat Muriqi e Edon Zhegrova, tē cilët janë të dëmtuar dhe nuk janë grumbulluar fare për këto takime.

Kosova është ndjeshëm favorite për ta fituar përballjen me moldavët dhe për ta nisur mbarë këtë edicion të Ligës së Kombeve, ndërsa takimi do të startojë në orën 20:45 dhe do të transmetohet ekskluzivisht në ekranin e SuperSport 3.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency