Përfaqësuesja

Kosova jep shenja ringritjeje, në Slloveni u dënua nga gjyqtari

Nga Florim Canolli

Përfaqeusesja e Kosovës humbi edhe një ndeshje tjetër në kuadër të Ligës së Kombeve. Disfata nga Sllovenia erdhi në minutat e fundit, por që ishte e pamerituar, sidomos për nga mënyra se si shkoi takimi, me gjyqtarin polak Frankoëski protagonist absolut, duke ndikuar direkt në rezultatin përfundimar. Mjafton të shohim penalltinë e akorduar, që është shumë e diskutueshme. Pastaj dhe minuta e 9-të, kur një ndërhyrje e ashpër e Lovric ndaj Kryeziut nuk sanskionohet me karton të kuq, por vetëm me të verdhin.

Sa i përket lojës, në përgjithësi Kosova nuk është se shfaqi shumë, sidomos në fazën e sulmit. Edhe në ndeshjen e Ljubljanës, “Dardanët” ishin me mungesa të mëdha: Rashica, Celina, Shala, Halimi, Zeneli, Paqarada e Kololli, që përbëjne pjesën më të rëndësishme të skuadrës. Sidoqoftë, ekipi reagoi deri diku mirë përballë një Sllovenie që nuk kishte pësuar ende gol në këtë sezon të Ligës së Kombeve, madje iu prish edhe statistika prej 6 ndeshjeve radhazi pa pësuar në shtëpinë e saj.

Disa prej lojtarëve të Kosovës ende nuk janë në formën e tyre optimale dhe kjo po ndikon edhe në mënyrën e lojës së skuadrës. Kundër Sllovenisë shkëlqeu Amir Rrahmani, që bëri një paraqitje fantastike, ndërsa brenda pritshmërive ishte edhe Bernard Berisha e Aro Muric.

Kosova krijoi pak në mbrëmjen e së mërkurës, mirëpo aksioni i golit të shënuar nga Vedat Muriqi ishte thjesht fantastik dhe kjo na bën të shpresojmë se gjërat kanë filluar të lëvizin pozitivisht në skuadër. Dy pikë nga 5 ndeshje të zhvilluara është pak për një Kosovë që kishte ambicie të larta para fillimit të Ligës së Kombeve.

Tashmë “Dardanët” janë në një seri prej 9 ndeshjesh pa fitore, 7 prej tyre humbje. Megjithatë, tani duhet një fitore ose të paktën barazim ndaj Moldavisë për të ruajtur pozitën e 3-të, në mënyrë që Kosova të mbetet në Ligën C.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency