Përfaqësuesja

Kosova kërkon fitoren e parë, ja si do luajë ndaj Bullgarisë!

E hëna është dita e Dardanëve. Mbrëmjen e sotme në Sofje, Kosova do të zhvillojë ndeshjen e saj të tretë në grupin A kualifikues të Euro 2020, me shpresën se do të arrijë fitoren e parë. Pas 2 barazimeve pikërisht ndaj Bullgarisë dhe Malit të Zi me shifrat identike 1-1, skuadra e Bernard Challandes ka fituar tashmë pjekurinë e duhur për të tentuar tre pikët brenda në Sofje ndaj një kundërshtari të vështirë, diçka që e la të kuptohet në konferencën për shtyp edhe trajneri Challandes. Misioni nuk do të jetë i lehtë sepse mungesave të mesfushorëve, Valon Berisha, Herolind Shala dhe Hekuran Kryeziu u shtohet edhe ajo e yllit të sulmit Arbër Zeneli. Gjithsesi Rrahmani e Rashica me shokë do të provojnë të marrin fitoren e parë në grup, pikërisht sot. Ndryshime të pakta pritet të ketë në formacionin e dardanëve krahasuar me sfidën ndaj Malit të Zi, teksa në krahun e majtë të mbrojtjes me shumë gjasa do të vendoset Benjamin Kollolli me Paqaradën që do të ulet në stol, ndërsa vendin e Zenelit në sulm pritet ta marrë talenti Edon Zhegrova. Ja si mendohet se do të luajë Kosova ndaj Bullgarisë.

Kosova:(4-2-3-1): Muriç, Vojvoda, Rrahmani, Aliti, Kololli, Voca, Halimi, Rashica, Celina, Zhegrova, Muriqi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency