Kosova

Kosova mban stërvitjen e fundit para Danimarkës, Challandes ndan mendjen për formacionin

Kosova ka mbajtur seancën e fundit stërvitore para takimit miqësor me Danimarkën. Në stadiumin “Fadil Vokrri”, trajneri Bernard Challandes dhe stafi i tij kishin në dispozicion të gjithë futbollistët e grumbulluar.

Megjithatë, dy prej tyre, konkretisht Hekuran Kryeziu dhe Benjamin Kololli, u stërvitën të diferencuar. Challandes e konfirmoi se Kryeziu nuk do të jetë pjesë e ekipit për ndeshjen ndaj Danimarkës, por po punohet shumë që të bëhet gati për takimin kualifikues ndaj Bullgarisë.

Sa i përket Kolollit, ai vazhdon të ketë kujdes me ngarkesën fizike dhe sipas të gjitha gjasave, do ta nisë takimin nga bankina. Sa i përket formacionit të mundshëm, Challandes nuk ka lënë shumë të kuptohet në bazë të vendosjes se lojtarëve në stërvitje.

Megjithatë, Kosova pritet të startojë me skemën e zakonshme 4-2-3-1, ku në portë do të vendoset Arjanet Muriç. Në mbrojtje pritet të startojnë Amir Rrahmani dhe Aliti në qendër, ndërsa Vojvoda në të djathtë e Paqarada në të majtë.

Në qendër të mesfushës pritet të vendosen Herolind Shala dhe Idriz Voca, ndërsa pak më i avancuar Bersant Celina. Në sulm treshja në top formë, Rashica dhe Zeneli nga krahët me Vedat Muriqin në qendër.

Duke pasur në dispozicion edhe 6 zëvendësime, Challandes ka paralajmëruar edhe ndryshime në pjesën e dytë, ku pritet të debutojë edhe mesfushori Florent Hasani.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency