Basketboll

Kosova mposhtet edhe nga Hungaria, sërish reziston një pjesë

Kosova në basketboll për meshkuj pësoi humbjen e dytë në po kaq takime në grupin C kualifikues për Botërorin “Kinë 2019”, pasi u mposht në Debrecen nga Hungaria me rezultatin 84-76. Edhe këtë herë Kosova rezistoi për vetëm një pjesë teksa e mbylli fraksionin e parë në avantazhin e një pikë, por në fund u dorëzua pa kushte përballë hungarezëve. Ashtu si ndaj Lituanisë në ndeshjen e parë në grup edhe në sfidën ndaj Hungarisë më të mirët mbi parket për Kosovën ishin Dardan Berisha dhe amerikani i natyralizuar kosvar Scott Bamforth. I pari realizoi 22 pikë ndërkohë që Bamforth i ndihmoi të tijët me 21 pikë 4 asiste dhe 5 rebound. Ndeshjen e radhës Kosova do ta ketë ndaj Polonisë në transfertë. Edhe pse pozicionohet e fundit në grupin C, skuadra e trajnerit Brad Greenberg ka shanse për të kualifikuar në ruandin tjetër pasi deri në fund të eliminatoreve do të zhvillojë dhe 4 ndeshje dhe 3 të parat e grupit avancojnë më tej.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency