Përfaqësuesja

Kosova njohu kundërshtarët e “Katar 2022”, Ademi-Challandes takim në Zyrih

Federata e Futbollit të Kosovës ka zbuluar nëpërmjet një shkrimi në fazën zyrtare se presidenti Agim Ademi ka patur një takimin në Zyrih me trajnerin e Kosovës, Bernard Challandes, me të cilin ka diskutuar për tema të ndryshme që i përkasin “dardanëve”. Sigurisht që vëmendja ka qenë te fushata e ardhshme eliminatore e Botërorit “Katar 2022”, tashmë që Kosova i ka njohur kundërshtarët.

“Në vazhdën e takimeve të punës në vendet e ndryshme europiane, presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, aktualisht gjendet në Zyrih të Zvicrës ku u takua edhe me përzgjedhësin e Kombëtares, Bernard Challandes.

Në këtë takim, u bisedua në detaje për gjithçka që e pret Kosovën gjatë vitit 2021, duke filluar nga diskutimi për shortin për ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Botëror të vitit 2022, si dhe nivelin organizativ brenda ekipit. Ishte konstatim i përbashkët se duhet të krijohet një plan konrekt i veprimit gjatë kësaj kohe.

 Presidenti Ademi dhe përzgjedhësi Challandes, diskutuan po ashtu jo vetëm për ndeshjet kualifikuese, por edhe për miqësoret e shumta që Kosova do t’ i zhvillojë gjatë vitit 2021, si dhe për situatën aktuale të futbollistëve të Kombëtares nëpër klubet e tyre.

Një pjesë tjetër dhe e rëndësishme ishte diskutimi për të gjitha projektet e presidentit dhe trajnerit për konsolidimin e stafit dhe realizimin e kampeve dhe sektorëve që duhet të veprojnë.

Në fund u shpreh optimizëm dhe shpresë e përbashkët se viti 2021 do të jetë dukshëm më i mirë sesa viti 2020 për Kombëtaren A tw Kosovës.”

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency