Euro 2020

Kosova “provë force” përballë Çekisë, Challandes kërkon ndeshje “të çmendur”

Kosova e nisi fushatën eliminatore të Euro 2020-ës me statusin e skuadrës më të dobët të grupit, por pas 3 javësh numëron 5 pikë dhe mban vendin e tretë, duke u konfirmuar si një pretendente për vendin e dytë të renditjes.

“Dardanët” kanë marrë 4 pikë në dy ndeshje Bullgarisë dhe një barazim në Podgoricë ndaj Malit të Zi, ndërsa sot në orën 15:00 do të përballen me Republikën Çeke në stadiumin “Adem Jashari” të Prishtinës.

Çekët janë pretendentët kryesorë për vendin e dytë, duke qenë se në krye renditet Anglia, që nuk ka ndërmend të lëshojë, ndaj “Dardanët” e Bernard Challandes janë “të dënuar” të fitojnë sot, për të rritur shpresat e kualifikimit.

Në këtë sfidë tekniku zviceran i Kosovës duhet të bëjë llogaritë me 4-5 mungesa mjaft të rëndësishme, ku spikatin ato të Milot Rashicës dhe Arbër Zenelit, dy futbollistë që kanë zgjidhur të vetëm shumë situata në sulm, në ndeshjet e fundit.

Megjithatë Challandes u shpreh mjaft optimist dhe kërkoi nga futbollistët e tij që të bëjnë ndeshjen perfekte ndaj Çekisë, me shpresën se në fund fati do t’u buzëqeshë “Dardanëve”, të cilët vetëm 3 ditë më vonë do të përballen me Anglinë në Southampton.

Formacioni i mundshëm: Muriç; Rrahmani, Aliti, Vojvoda, Paqarada; V. Berisha, Halimi; Celina, B. Berisha, Rrashani, Muriqi.

Po për grupin A, në orën 18:00 Anglia do të përballet me Bullgarinë në stadiumin “Wembley”, në ndeshjen e tretë të grupit dhe do të kërkojë fitoren e radhës, për të nisur arratinë në krye të renditjes.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency