Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kosovë

Kosova publikon listën, nuk ka vend për sulmuesin e Cluj

Kosova publikon listën
Kosova publikon listën

Kosova publikon listën për eliminatoret e Gjermani 2024. Trajneri francez Allain Giresse ka ndarë mendjen për 26 futbollistët që do të grumbullojë për dy ndeshjet e para eliminatore të Europianit.

Nuk ka surpriza në listën e Giresse, teksa mungon sulmuesi Ermal Krasniqi, ndonëse po bën shumë mirë te rumunët e Cluj, teksa grumbullohen Albion Rrahmani nga Ballkani, Amar Gërxhaliu që luan me Antalyaspor në Turqi dhe sulmuesi Arbnor Muja, i Antwerpit në Belgjikë.

Lexo edhe:

Kosova është në grupin I të eliminatoreve dhe do ta nisë fushatën nga Tel Avivi, ku më 25 mars do të sfidojë Izraelin vendas. Tri ditë më vonë, “Dardanët” do të presin Andorrën në Prishtinë, në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Në grupin I, Kosova bën pjesë bashkë me Izraelin, Andorrën, Bjellorusinë, Rumaninë dhe Zvicrën, teksa të gjithë ndeshjet eliminatore të “dardanëve” do të transmetohen ekskluzivisht në ekranin e SuperSport.

Lista e Kosovës:

Lajme të tjera

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...

Euro 2024

Kombëtarja shqiptare do të nisë rrugëtimin drejt Gjermani 2024 përballë Polonisë në Varshavë.. Trajneri Sylvinho dhe Sokol Cikalleshi, dolën në konferencën e zakonshme për...