Kosova

Kosova shpall listën për miqësoren me Azerbajxhanin, dominon Superliga

Përfaqësuesja e Kosovës miqësoren e ardhshme do ta zhvillojë kundër Azerbajxhanit. Përbërja e “Dardanëve” për këtë ndeshje do të jetë e gjitha me futbollistë shumica e të cilëve luajnë në elitë. Sipas informacioneve të Supersport afër klubeve 90% të futbollistëve janë ftuar nga Superliga e Kosovës, 1 nga  Ballkani i Suharekës dhe 1 nga KF Shkupi.
Portierë:
Blerdar Hajdini (Trepça ‘89)
Visar Bekaj (Prishtina)
Faton Maloku (Feronikeli)
Mbrojtës:
Visar Berisha (Ballkani)
Ilir Blakqori (Llapi)
Ardian Limani (Drita)
Armend Thaqi (Gjilani)
Arbër Potoku (Trepça ‘89)
Ahmet Haliti (Feronikeli)
Mesfushorë:
Florent Hasani (Trepça ‘89)
Lorik Boshnjaku (Prishtina)
Mentor Zhdrella (Llapi)
Hamdi Namani (Llapi)
Rron Broja (Shkupi)
Meriton Korenica (Liria)
Alush Gavazaj (Liria)
Xhevdet Shabani (Drita)
Sulmues:
Mendurim Hoti (Feronikeli)
Genc Hamiti (Drenica)
Mirlind Daku (Llapi)
Leotrim Kryeziu (Drita)
Më së shumti futbollistë do të grumbullohen nga kampioni vjeshtor i Superligës, Llapi gjithsej 4. Ndeshja me Azerbajxhanin që zhvillohet në Antalia më 2 shkurt, do të jetë  e para për Kosovën në vitin 2018. Në miqësoren e fundit kundër Letonisë që ishte zhvilluar në Mitrovicë, përfaqësuesja jonë e drejtuar nga Muharrem Sahiti fitoi 4-3.
Përgatiti: Arlind Sadiku
To Top