Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kosovë

Kosova zgjedh trajnerin e ri, rikthehet një ‘ish’ në pankinë

Kosova zgjedh trajnerin e ri
Kosova zgjedh trajnerin e ri

Pas shkarkimit të Allain Giresse, Kosova ka zgjedhur një ‘ish’ për të drejtuar skuadrën përfaqësuese deri në fund të edicionit eliminator të Europianit Gjermani 2024.

Bëhet fjalë për sllovenin Primoz Gliha, i cili ka drejtuar Kosovën edhe pas largimit të zviceranit Bernard Challandes, kur u zëvendësua pikërisht nga tani paraardhësi i tij, Allain Giresse.

Slloveni 56-vjeçar, Primoz Gliha ka qenë prej kohësh pranë përfaqësues ‘dardane’ dhe në këtë eksperiencë të dytë në pankinën e Kosovës do të ndihmohet nga Afriom Tovërlani, Arbnor Morina, Ahmet Beselica dhe Thomas Richards.

Lexo edhe: 

Kosova ka zhgënjyer në katër ndeshjet e para eliminatore, duke marrë vetëm tre pikë, falë tre barazimeve, teksa ëndrra për një vend në Europian është venitur tashmë, ndaj edhe FFK-ja ka vendosur t’i besojë sllovenit Gliha.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...