Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

“Nuk e di a do të jem”/ Kosovë-Izrael, shumë paqartësi për duelin e “Fadil Vokrri”

Kosova do të luajë të dielën, në orën 20:45, sfidën e pazakontë me Izraelin, e vlefshme për eliminatoret e Europianit (Grupi I). E pazakontë për shumë arsye: ndeshja është e prapambetur, duhej të ishte luajtur në tetor, ndërkohë që do të zhvillohet në një fundjavë të ngjeshur me ndeshje të kampionateve elitare në Europë.

Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar se lista e lojtarëve që do të thirren për këtë takim do të shpallet nesër, por pyetja është se cilët futbollistë do të mund t’i përgjigjen trajnerit Gliha?

Mbrojtësi i Napolit, Amir Rrahmani, është shprehur se nuk e di nëse do të jetë, pasi duhet të flasë me drejtuesit e klubit, Rashica ka konfirmuar praninë e tij, sikurse Muriqi, që falë kërkesës së tij për të qenë me Israelin ka bërë që të shtyhet ndeshja e fundjavës së Mallorcas.

Lexo edhe: 

Ka shumë paqartësi për pjesëmarrjen e lojtarëve të tjerë që luajnë në kampionatet europiane, madje edhe për ata kandidatë të mundshëm nga Superliga e Kosovës, pasi këtë fundjavë është parashikuar zhvillimi normal i ndeshjeve të kampionatit.

Të gjitha këto paqartësi kanë ndikuar edhe në shitjen e biletave, teksa deri tani janë shitur vetëm 30% të biletave të “Fadil Vokrrit”.

Kosovë – Izrael i ngjan më shumë një ndeshjeje halli, që duhet luajtur thjesht për ta hequr qafe.

 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...