IPKO Superliga

Kosovë, Prishtina e Gjilani nuk i ndahen Llapit

U luajtën këtë të diel katër ndeshjet e mbetura të javës së 10-të të Vala Superligës e Kosovës, rezultatet e të cilave konfirmuan skuadrat pretendete. Prishtina që drejtohet nga trajneri Mirel Josa mposhti 2-0 në transfertë Trepcën ’89, me dy gola të Ahmed Januzit. Thagi dhe Geci realizuan dy golat e fitores 2-1 të Gjilanit ndaj Drenicës, Vëllaznimi – Drita u mbyll në barazim 1-1, teksa për vendasit realizoi Bardhoku, ndërsa për miqtë barazoi Limani. Besa e Pejës mori tri pikë ndaj Vllaznisë Pozheran falë golave të Qorrit, Kasapit dhe Merlakut, teksa për miqtë golin e nderit e shënoi Kastrati.

Kryeson renditjen Llapi me 20 pikë, ndërsa Gjilani e Prishtina ndjekin me nga 2 pikë më pak.

 

E diel

Besa Pejë – Vllaznia Pozheran          1-3

Gjilani – Drenica                                   2-1

Trepca 89 – Prishtina                          0-2

Vëllaznimi – Drita                                1-1

 

E shtunë

KF Feronikeli  – Liria                             0-1

Llapi Podujeve – Flamurtari              1-0

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency