IPKO Superliga

Kosovë, Prishtina e Gjilani nuk i ndahen Llapit

U luajtën këtë të diel katër ndeshjet e mbetura të javës së 10-të të Vala Superligës e Kosovës, rezultatet e të cilave konfirmuan skuadrat pretendete. Prishtina që drejtohet nga trajneri Mirel Josa mposhti 2-0 në transfertë Trepcën ’89, me dy gola të Ahmed Januzit. Thagi dhe Geci realizuan dy golat e fitores 2-1 të Gjilanit ndaj Drenicës, Vëllaznimi – Drita u mbyll në barazim 1-1, teksa për vendasit realizoi Bardhoku, ndërsa për miqtë barazoi Limani. Besa e Pejës mori tri pikë ndaj Vllaznisë Pozheran falë golave të Qorrit, Kasapit dhe Merlakut, teksa për miqtë golin e nderit e shënoi Kastrati.

Kryeson renditjen Llapi me 20 pikë, ndërsa Gjilani e Prishtina ndjekin me nga 2 pikë më pak.