Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Koulibaly drejt rikthimit në Serinë A, dy klube në garë

Koulibaly drejt rikthimit në Serinë A
Koulibaly drejt rikthimit në Serinë A

Koulibaly drejt rikthimit në Serinë A. Mbrojtësi senegalez, i cili la Napolin verën e kaluar për t’u bashkuar me Chelsea-n, nuk e ka gjetur veten në Premier League.

Ndonëse ka luajtur titullar në një pjesë të madhe të ndeshjeve, Koulibaly nuk ka arritur të tregojë soliditetin e shfaqur gjatë periudhës te Napoli dhe po shtyn për t’u rikthyer në Serinë A.

Lexo edhe: 

Mediat angleze bëjnë me dije se Interi dhe Juventusi kanë treguar gatishmërinë për ta marrë në huazim me të drejtë blerjeje 32-vjeçarin.

Veçanërisht zikaltrit janë ata që kanë marrëdhënie të shkëlqyera me klubin londinez dhe për më tepër, kanë nevojë të investojnë në prapavijë, pasi në verë pritet të largohen Skriniar e De Vrij.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...