Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Koulibaly: Kisha oferta nga Italia, por kurrsesi nuk mund të vishja fanellën e Juves

Kalidou Koulibaly ka zbuluar së fundmi se kishte oferta nga klubet e Seria A, përpara se të zgjidhte transferimin te Chelsea.

Në një intervistë të dhënë për mediet italiane mbrojtësi 31-vjeçar theksoi se Juventus ishte një nga klubet që e dëshironte në skuadër, por francezi shton se nuk mund ta vishte atë fanellë.

“Oferta nga skuadrat italiane? Po, por nuk i pranova. Juventus? Një fanellë që nuk e vesha dot nga besimi dhe gjithashtu nga respekti“-tha Koulibaly.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...