Xhudo

Krasniqi fiton medaljen e artë, Gjakova të bronztën në Europian

Distria Krasniqi fiton medalje të artë në Kampionatin Europian të xhudos që po zhvillohet të Lisbonë të Portugalisë. Një sukses i jashtëzakonshëm kur për xhudisten pejane, që për herë të parë në karrierë shpallet kampione e Europës në kategorinë deri 48 kg.
Në duelin final, xhudistja nga Kosova u përball me ukrainasen Daria Bilodid, por Bilodid hoqi dorë për shkak të një lëndimi. Bilodid është kampione e dyfishtë e botës dhe Europës.
Distria Krasniqi është pretendente për medalje në Botëror dhe Lojëra Olimpike.
Xhudistja tjetër nga Kosova, Nora Gjakova ka arritur të fitojë medaljen e brzontë.
në Kampionatin Evropian të xhudos që po mbahet në Portugali. Në duelin për vendin e tretë, në kategorinë deri 57 kilogramë, Gjakova e mposhti gjeorgjianen Eteri Liparteliani.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency