Kategoria Superiore

Krasniqi konfirmon largimin nga Partizani, ironizon me Starovën dhe Olsi Ramën

Lënia jashtë listës së lojtarëve që udhëtuan për minifazën përgatitore të dimrit drejt Antalias ishte sinjali i parë se aventurës së Gëzim Krasniqit, Renato Malotës dhe Emiliano Vilës te Partizani i ka ardhur fundi. I pari që ka konfirmuar zyrtarisht largimin nga të kuqtë e kryeqytetit është mbrojtësi 28-vjeçar Gëzim Krasinqi i cili me një postim në profilin e tij në Instagram ka shfyrë edhe ndaj drejtuesve të Partizanit duke përdorur tonet ironike ndaj trajnerit Sulejman Starova dhe drejtorit Olsi Rama.  Ish lojtari i Besës së Kavajës e ka mbajtur veshur fanellën e Partizanit për 4 vite edhe në mes ka patur një eksperiencë të shkurtër te Flamurtari. Krasniqi nuk e ka përtypur aspak trajtimin që i kanë bërë drejtuesit e 15-herë kampionëve. Gëzim Krasniqi ka zhvilluar në total 98 ndeshje me Partizanin në Kategorinë Superiore duke realizuar dhe 4 gola. 28-vjeçari i cili ka një eksperiencë të madhe në Superiore tashmë është një lojtar i lirë dhe mund të jetë një opsion i mirë në merkato për shuma skuadra të kampionatit shqiptar.

To Top