Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

“Krenar që jam këtu”, Dest flet për hërë të parë “kuqezi”

Sergino Dest është tashmë zyrtarisht lojtari më i ri i Milan.

Amerikani vishet “kuqezi” dhe ka firmosur kontratën për një vit me opsion rinovimi edhe për 4 vite të tjera nëse blihet në fund të sezonit.

Dest u shpreh shumë i lumtur për këtë lëvizje dhe menjëherë foli me superlativa për klubin e ri dhe tregoi se ka ambicie të mëdha për sezonin e ri.

“Jam shumë krenar dhe shumë i emocionuar që jam këtu. Për mua është një nder që bashkohem me kampionët e Italisë dhe të jem pjesë e një klubi kaq historik si Milan. Dua të bëj gjëra të mira dhe të fitoj trofe, duke nisur nga ky sezon.” – tha Sergino Dest.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...