Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kosovë

Kreu i FFK-së del para Gjykatës, kërkohet një muaj arrest shtëpie

Kreu i FFK-së del para Gjykatës
Kreu i FFK-së del para Gjykatës

Kreu i Federatës së Futbollit në Kosovë, Agim Ademi u arrestua mesditën e të mërkurës në Prishtinë, teksa sot ka dalë para gjykatës për t’u njohur edhe me masën e sigurisë.

Prokuroria ka kërkuar si masë, arrest shtëpie për 30 ditë, për kreun e FFK-së, i cili ka mbërritur edhe vetë në Gjykatë, i shoqëruar nga ambulanca. Pas arrestimit të të mërkurës, Ademi qëndroi vetëm pak orë në qeli, pasi kërkoi ndihmë mjekësore dhe u dërgua në Spitalin e kryeqytetit.

Lexo edhe: 

Agim Ademi akuzohet për shpërdorim detyre dhe shmangie të taksave, krime për të cilat legjislacioni i Kosovës parashikon dënim me gjobë dhe burg nga 3 muaj deri në 8 vite.

Kreu i FFK-së, u mor të pyetje të martën nga përfaqësues të prokurorisë dhe të mërkurën u kërkua arrestimi i tij, në ambientet e hotelit ku po qëndron e grumbulluar përfaqësuesja e Kosovës.

Kjo e fundit po përgatitet për ndeshjen ndaj Izraelit në Tel Aviv, por arrestimi i kreut të FFK-së, padyshim ka tronditur ambientin. Vetë FFk reagoi pasditen e të mërkurës në një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp, ku shprehu besimin te drejtësia dhe u ankua mbi kohën dhe mënyrën si proceduan autoritetet për arrestimin e Ademit.

Lajme të tjera

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...