Futboll

Kridens Meta flet për karrierën: Tirana-Partizani në Qemal Stafa ndeshja më e bukur që kam drejtuar!

Kridens Meta është një nga gjyqtarët me më shumë eksperiencë që gjykon ndeshjet e Kategorisë Superiore. 43-vjeçari i cili e ka nisur rrugëtimin e tij si arbitër profesionist që në vitin 2009 deri tani ka vendosur drejtësi në plotë 169 ndeshje të Kategorisë Superiore. Në një intervistë për Fan Zone, Meta foli për karrierën e tij, për mundësinë e aplikimit të sistemit VAR në futbollin shqiptar si dhe zbuloi se cila ka qenë ndeshja më e bukur që ka gjykuar ndonjëherë.

“Tani kemi vetëm një orë lëvizje dhe është pak e çuditshme. VAR? Është rregullator i futbolli, për momentet kur arbitrat nuk janë të bindur. VAR është në të mirë të futbollit, por përsëri polemikat do të vazhdojnë. Mundohem që gjithmonë të bëj më të mirë, kur nuk je në një ditë të mirë, atëherë jo gjithçka shkon ashtu si duhet.

Paragjykimet? Pozicioni është shumë i vështirë, kjo ndodh te gjithë sistemi i futbolli, jo vetëm te arbitrat, por pozicioni jonë është në atë lupën e madhe të vëzhgimit. Nuk kisha fatin të vazhdoja si futbollist, pavarësisht dëshirës sime të madhe. Tani mendoj se po bëj një karrierë të mirë si arbitër.

Pengu më i madh është që nuk u bëra asnjëherë arbitër i FIFA-s. Ndeshja më e bukur? Më e bukura ka qenë deri Tirana-Partizani në “Qemal Stafa. Ndeshja më e vështirë është Bylis-Flamurtari që është si një njollë në karrierën time për ta shmangur. ”, ku të kuqtë u kthyen nga kategoria më poshtë.”, u shpreh Meta për “Supersport”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency