Connect with us

Hi, what are you looking for?

Boks

Krijoi lidhje intime me anëtaren e stafit, gati pezullimi për trajnerin e skuadrës rekordmene në NBA

Ime Udoka, trajneri i Celtics, finalistë të NBA-së sezonin e kaluar, do të përballet me masa të mundshme disiplinore dhe madje edhe me pezullim për shkelje të rregullave të skuadrës nga Bostoni. Sipas ESPN-së, pezullimi mund të zgjatë një vit.

Udoka mësohet se ka pasur lidhje intime me një anëtare të stafit, çka konsiderohet si shkelje e rregullave të brendshme dhe etikës së skuadrës.

Celtics nuk e mendojnë shkarkimin e Udokës, por në rast të pezullimit gjatë gjithë sezonit, pritet të zëvendësohet nga ndihmëstrajneri aktual, Joe Mazzulla.

Shkelja e Udokës, shkruan më tej ESPN erdhi për “marrëdhënien intime konsensuale që ka krijuar me një femër, anëtare e stafit.”

Ime Udoka është një ish-lojtar i NBA-së. 47-vjeçari debutoi si trajner i Boston Celtics sezonin e kaluar pasi punoi si asistent te San Antonio Spurs, Philadelphia 76ers dhe Brooklyn Nets. Te Celtics zëvendësoi Brad Stevens, duke e udhëhequr skuadrën në finale për hetë të patë në 12 vitet e fundit.

Ime Udoka ka qenë në një lidhje 12-vjeçare me aktoren e njohur Nia Long, me të cilën ka një djalë.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...

Gjermani

Pesë emra të rinj te Gjermania, e cila do të rikthehet në fushë, pas zhgënjimit në Botërorin e Katarit, teksa trajneri Hansi Flick ka...