Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

“Krisen” totalisht PSG-Hakimi, mbrojtësi ëndërron rikthimin te Real Madrid

Marrëdhënia mes Achraf Hakimit dhe Paris Saint-Germain është “krisur” totalisht dhe ata tashmë duken më të largët se kurrë.

Sipas raportimeve të medieve franceze klubi është i zhgënjyer nga ecuria e mbrojtësit, i cili në vitin 2023 nuk arriti të mbajë një nivel të pranueshëm të performancës, duke shkaktuar gjithashtu shumë diskutime për jetën e tij jashtë fushës.

Lexo edhe:

Për këto arsye nuk mund të përjashtohet një “divorc” në verë dhe sipas asaj që bëjnë me dije mediet franceze, vetë Hakimi do të ëndërronte një rikthim në Madrid, te Reali, klubi që e lancoi në fillimet e karrierës së tij.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...