Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Kritika për Asllanin dhe Arnautovic, Inzaghi u del në mbrojtje

Interi shkëlqeu në derbin ndaj Milanit në fundjavë, shkatërroi rivalët e përjetshëm 5-1, teksa përballë Real Sociedad vuajti dhe vetëm në fund evitoi humbjen.

Kapiteni Lautaro Martinez shënoi tri minuta përpara fundit të takimit, duke i dhuruar skuadrës së Simone Inzaghit barazimin 1-1 në takimin e parë të fazës së grupeve në Champions League.

 

Përballje të cilën Kristjan Asllani e nisi si titullar, por mesfushori shqiptar nuk e shfrytëzoi këtë mundësi. Dhe përballë kundër baske nuk zhvilloi paraqitjen që pritej.

Asllani dhe Marko Arnautovic janë përballur me kritika për performancat e tyre kundër Sociedadit. Por, trajneri Simone Inzaghi u doli në mbrojtje dy futbollistëve të tij.

Lexo edhe:

E kisha parashikuar që do të vuanim dhe që do e kishim të vështirë. U përballëm me një skuadër me vlera. U treguam të aftë që mbetëm në ndeshje, edhe pse për një orë nuk luajtëm aspak mirë.

Pikë e çmuar për ne kundër një skuadre të bukur”, theksoi Inzaghi, i cili vijoi edhe me zgjedhjet e bëra në formacionin titullar.

Është e lehtë të flasësh pas ndeshjes. Bëra katër ndryshime, sepse ishim të lodhur, edhe pse shkak të impenjimeve të lojtarëve me Kombëtaret e tyre.

Faleminderit Sommer, na ndihmoi me pritjet e tij. Nuk mund t’ua vëmë fajin 2-3 lojtarëve. Të gjithë duhet të bënin më shumë, edhe unë. Mos të harrojmë t’i japim meritat që u takojnë edhe kundërshtarëve tanë”, deklaroi trajneri i Interit.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....