Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Kritikat e kanë lodhur, Pochettino ëndërron rikthimin tek ish-ekipi

Mauricio Pochettino po përballet me kritika të shumta. Pavarësisht merkatos fantastike të verës së kaluar, PSG nuk po zhvillon një futboll të bukur dhe tërheqës. Objektivi i madh i klubit francez është fitimi i Champions League, trofe që kryeqytetasit nuk e kanë fituar kurrë më parë.

Në Angli janë të sigurt se trajneri argjentinas do të largohet nga drejtimi i PSG-së në fund të sezonit, me Zinedine Zidane që pritet ta zëvendësojë në stol. Prej kohësh flitet për një dëshirë për të marrë drejtimin e Manchester United, por 50-vjeçari latin ka ide të tjera.

Pochettino nuk do të shkojë te Manchester United, ai dëshiron të kthehet në Premier League dhe të marrë përsëri drejtimin e Tottenhamit”, raporton Talksport.

Pochettino drejtoi Spurs në vitet 2014-2019, teksa më parë ishte trajner i Southampton në periudhën janar 2013-qershor 2014. Ai kërkon të rikthehet përsëri në Londër, edhe pse do të jetë e vështirë t’i zërë vendin Antonio Contes në pankinën e Tottenhamit.

[quiz-cat id=”297576″]

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...

La Liga

Valencia ndal Realin e Madridit në “Mestalla” në një barazim 2-2, ku protagonisti kryesor i ndeshjes bëhet gjyqtari Gil Manzano. Po luhej minuta e...