Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

“Kritikat? Futbolli është i tillë”, Leao: Ishte bukur që u riktheva te goli pas 5 muajsh

Leao

Sulmuesi i Milan-it, Rafael Leao ka prezantuar librin e tij “Buzëqeshje” dhe nga ky eveniment nuk kishte si të mos fliste për rrugëtimin e tij me “kuqezinjtë”.

Në prononcimin e dhënë për mediet nga ky eveniment, portugezi u shpreh i lumtur që u rikthye te golin, ndërsa për kritikat theksoi se kur luan futboll janë normale.

 

Lexo edhe:

“10-ta është një fanellë ndryshe, për lojtarët që sjellin diçka ndryshe në fushë. Doja ta vishja sepse ishte një fanellë e rëndësishme në historinë e Milan-it dhe ndihem si një lojtar i rëndësishëm. Shënimi ndaj Atalanta-s ishte i bukur, nuk kisha shënuar për 5 muajsh në Serie A, ishte thelbësore. Kritikat? Futbolli është i tillë, por e rëndësishme është skuadra”-deklaroi Leao.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...