Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Kriza ekonomike, Leicester City heq dorë nga mesfushori

Mbijetesa është kryefjala e momentin dhe jo vetëm te Leicester City, kjo pasi skuadra ka vuajtur shumë gjatë këtij sezoni, por shpresat për të qëndruar në elitë janë të mëdha.

Pavarësisht këtij fakti, drejtuesit po mendojnë seriozisht për të ardhmen dhe tani për tani në zyrat e Leicester nuk po mendohet për merkaton në hyrje, por për të përfituar nga lojtarët të cilët janë aktualisht pjesë e skuadrës, pasi klubi nuk po kalon një moment të mirë edhe financiarisht.

Lexo edhe: 

James Maddison është një prej lojtarëve që ka tërhequr vëmendjen e disa prej ekipeve në Premier League dhe drejtuesit e “dhelprave” janë të gatshëm të heqin dorë nga shërbimet e mesfushorit.

26-vjeçari ka një kontratë aktuale me Leicester deri në verën e vitit 2024 dhe përpjekjet e vazhdueshme për rinovim kanë dështuar, ndaj klubi është i kushtëzuar në këtë merkato, për të mos e humbur më pas me parametra zero.

Newcastle, Manchester United dhe Tottenham janë tri skuadrat më të interesuara për shërbimet e Maddison, i cili nga “dhelprat” vlerësohet rreth 50 milionë euro.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...