Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Kriza ekonomike, mbyllet “Barca TV”

Era e krizës financiare fryn e fortë te Barcelona, që është e detyruar të heqë dorë nga kanali televiziv. Klubi katalanas do të mbyllë “Barca TV”, në 30 qershor, në përfundim të kontratës aktuale me Movistar Television.

Këshilli administrativ i Barçës ka vendosur të mos zgjasë kontratën me platformën shumëkombëshe. Vendimi vjen si pjesë e shkurtimeve të buxhetit që po bëhen për të përmbushur kërkesat e La Ligas në aspektin e Fair Play financiar.

Lexo edhe:

Ky vendim do të sjellë largimin nga puna të rreth 150 profesionistëve përfshirë këtu dhe bashkëpunëtorët e jashtëm. Në këtë mënyrë “Barca TV” do të pushojë së ekzistuari në mënyrën që ishte konceptuar dhe tani do të kërkohen formula të reja për të mbajtur imazhin e klubit dhe për të vazhduar që të transmetohen kontente duke shfrytëzuar implementimin e fortë të klubit në rrjetet sociale.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...