La Liga

Kriza financiare, Messi me shokë kundër uljes së pagave

Të premten e kaluar, bordi drejtues i Barcelonës zhvilloi një takim për të diskutuar efektet ekonomike që prekin klubin nga pandemia Covid-19. Pezullimi i La Ligës dhe Championsit, dhe mungesa e të ardhurave të tjera (muzeu, dyqanet etj.) kanë shkaktuar një situatë delikate ekonomike, që kërkon masa urgjente.

Ulja e pagave të futbollistëve është një alternativë. Fundjavën e kaluar, filluan kontaktet me kapitenët për t’u treguar atyre krizën që po kalojnë skuadrat, duke u kërkuar madje të shohin mundësinë për të hequr dorë nga një pjesë e pagës. Sidoqoftë, propozimi i parë nuk i bindi futbllistët e Barcelonës.

Lojtarët “blaugrana” i kanë dhënë vetes një afat kohor për t’u përgjigjur (duan të këshillohen me përfaqësuesit e tyre juridikë), por duket se nuk ka gjasa që metoda e propozuar nga klubi të mund të pranohet prej tyre.

Skuadra katalane, por jo vetëm, por përjeton pasigurinë e krijuar nga pezullimi i garave. Është thelbësore të dihet se kur do të rifillojë kampionati për të kufizuar humbjet ekonomike.

Te Barça janë të predispozuar të arrihet marrëveshja me futbollistët për uljen e pagës, sepse shuma ekonomike e përfshirë në këtë seksion është shumë më e lartë se ajo që përfiton pjesa tjetër e klubit.

Fatura e pagave sportive është mbi 600 milionë euro, ndërsa ajo e punëtorëve rreth 40 milionë. Megjithatë, masat do të merren në varësi të ecurisë së pandemisë. Aasnjë skenar nuk mund të përjashtohet.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency