Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Krizë rezultatesh, klubi ku luan lojtari i kombëtares “kuqezi” shkarkon trajnerin

Vendimi tani është marrë, epoka e Francisco Rodriguez në krye të Rayo Vallecano ka përfunduar.

Sipas medieve kryesore spanjolle, klubi ku luan mbrojtësi i kombëtares shqiptare të futbollit Ivan Balliu, ka njoftuar trajnerin për shkarkimin e tij dhe pasdite është zhvilluar një mbledhje për të përcaktuar kushtet e marrëveshjes për zgjidhjen e kontratës, ndërsa në orët në vijim pritet edhe zyrtarizimi i këtij vendimi.

Lexo edhe:

Rezultatet e fundit zhgënjyese të Rayo-s ishin fatale për Francisco-n, pesë ndeshje pa fitore, teksa në 15 ndeshjet e fundit numëron vetëm një fitore.

Aktualisht Rayo Vallecano renditet në vend të 14-të të La Liga me 24 pikë, vetëm 7 pikë më shumë Cadiz i vendit të 18-të ose thënë ndryshe pozicion që përfshihet në zonën e rënies nga La Liga.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....