Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Kroacia “mbretëresha” e kohës shtesë, statistika e nënkampionëve të botës

Kroacia u kualifikua për herë të dytë radhazi dhe për herë të tretë ne histori në fazën çerekfinale të një Botërori.

Në Katar, skuadra e Dalic ia doli me vështirësi të kualifikohej në raundin e 1/16-ave, pasi përballë Japonisë nuk mjaftuan 120 minuta dhe kroatët siguruan biletën vetëm fal penalltive.

Por, Kroacia ka një statistikë shumë interesante në kompeticionet madhore, në ndeshjet e fundit, pasi koha e rregullt nuk i ka mjaftuar.

Shtatë nga tetë ndeshjet e fundit me eliminim direkt në turnetë madhorë ndërkombëtarë si, Europiani apo Kupa e Botës, Kroacia ka kaluar ndeshjet në kohën shtesë, me përjashtim të finales në Rusi 2018 ndaj Francës. Ndërsa në raundin tjetër Kroacia do të ketë përballë Brazilin.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...