Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Kroacia përfiton nga gafa e Uellsit, Bjellorusia presion Kosovës

Kroacia hedh një një hap të rëndësishëm drejt kualifikimit në finalet e Euro 2024. Përfaqësuesja balkkanase triumfoi 0-1 në fushën e Letonisë dhe parakalon Uellsin në renditje (13/11).

Një mundësi e artë e shfrytëzuar nga të besuarit e Zlatko Dalicit, pas barazimit 1-1 të Uellsit në fushën e Armenisë.

Krocia e zgjidhi shumë shpejt ndeshjen, duke shënuar dy herë në minutat 6’ dhe 16’ me autore Mayer dhe Kramaric.

Lexo edhe:

Në raundin e fundit të ndeshjeve, Kroacia e siguron vendin e dytë me një fitore të mundshme ndaj Armenisë, ndërsa Uellsi pret Turqinë, tashmë e blinduar në vendin e parë.

Në Grupin I, ku bën pjesë edhe Kosova, Bjellorusia mposhti me rezultat minimal Andorrën dhe shkon në kuotën e 9 pikëve, një më pak se Kosova, me të cilën do të përballet në raundin e fundit.

 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...