Përfaqësuesja

Kryeziu dhe Rrahmani: Vetëm për fitoren në Maltë

Përfaqësuesja e Kosovës zhvilloi të mërkurën në mbrëmje séancën e tretë dhe të fundit stërvitore në stadiumin “Fadil Vokrri” para nisjes për në Maltë, ku do të zhvillojë ndeshjen e Nations League ndaj përfaqësueses malteze. Nën udhëheqjen e trajnerit Bernard Challandes, i tërë grupi prej 23 futbollistësh të grumbulluar stërviti pa ndonjë problem, përfshirë këtu edhe Mërgim Vojvodën, i cili në dy seancat e para ka qenë i diferencuar nga pjesa tjetër e ekipit. Challandes dhe stafi i tij edhe gjatë kësaj seance stërvitore punuan në aspektin taktiko-teknik me fokus të veçantë të stërvitjes në goditjet standarde. Mesfushori i Zurichut, Hekuran Kryeziu, i cili nuk pati mundësi ta ndihmonte Kosovën në ndeshjen e fundit ndaj Ishujve Faroe, për shkak të kartonëve, është i bindur në forcën dhe cilësinë që ka skuadra. 25-vjeçari deklaron që Kosova do të udhëtojë drejt Valetas me qëllimin e vetëm fitoren, në mënyrë që sa më parë të sigurojë kualifikimin në grupi.

Ai foli edhe për tre futbollistët e grumbulluar se fundi  Shkëlqim Demhasaj, Mirlind Kryeziu dhe Arijanet Muric, me theks të vaçantë të dy të parët, të cilët i njeh nga liga zvicërane.Mbrojtësi i Dinamos së Zagrebit, Amir Rrahmani, theksoi se Kosova është e vetëdijshme se rreziku i kanoset nga ndërprerjet në ndeshjen ndaj Maltës. Ai tha që skuadra po punon në këtë drejtim.

Të enjten në mëngjes, “Dardanet” do të udhëtojnë drejt Maltës, ku do t’i zhvillojnë dy seanca të tjera stërvitore para ndeshjes, e cila luhet të shtunën me fillim nga ora 18:00.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency