Kupa e Shqipërisë

Krymi: Në Shkodër u bëra burrë, rezultatet e javës së fundit na motivuan

Ardit Krymi e mbylli në mënyrën më të mirë eksperiencën me Vllazninë, duke fituar Kupën në ndeshjen e tij të fundit si kuqeblu, pasi do ta vijojë karrierën në Bjellorusi. Pas fitores me Laçin, ai u shpreh:

“Kur bën një lojë të tillë në finale dhe pas tetë vitesh të Vllaznia ndien shumë emocion. Kemi çaluar shumë te finalizimi gjatë sezonit, pastaj arbitrimi, episodet…, e rëndësishme është që fituam Kupën, siguruam Europën. Siç ndodhi në javën e fundit, rezultat e ndeshjeve në kampionat na motivuan më shumë. Kishim vetëbesim edhe, kur ishim 0-1.

Tifozi në fushë. “Në Shkodër na respektojnë shumë. U ndjeva shumë mirë dhe u jam mirënjohës tërë jetën, më kanë bërë burrë në Shkodër.”

Ndikimi i Mirel Josës: “Duke pasur besim tek ekipi, pavarësisht se nuk kishin ardhur rezultatet, Kupa ishte jona. Nëse jemi përmirësuar në ndeshjet e fundit, kjo ka ardhur falë Mirel Josës, është një specialist i madh.”

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Real Sociedad
0
0
0
0
0
0
0
0
2Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
3Celta de Vigo
0
0
0
0
0
0
0
0
4Cadiz
0
0
0
0
0
0
0
0
5Rayo Vallecano
0
0
0
0
0
0
0
0
6Real Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
7Villarreal
0
0
0
0
0
0
0
0
8Barcelona
0
0
0
0
0
0
0
0
9Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
10Sevilla
0
0
0
0
0
0
0
0
11Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
12Almeria
0
0
0
0
0
0
0
0
13Valencia
0
0
0
0
0
0
0
0
14Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
15Espanyol
0
0
0
0
0
0
0
0
16Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
17Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
18Real Valladolid
0
0
0
0
0
0
0
0
19Osasuna
0
0
0
0
0
0
0
0
20Girona
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency